Головна » Статті » Рецепти

Які розпушувачі використовуються для замісу тіста?

До разрыхлителям слід віднести: сухі і пресовані дріжджі, харчову соду, вуглекислий амоній. Однак при вживанні в тесті того чи іншого розпушувача існують деякі особливості.
Тісто, в приготуванні якого беруть участь дріжджі, прийнято називати дріжджовим, а при використанні інших видів розпушувачів отримують прісне тісто.

Всі види розпушувачів треба строго закладати по нормі. Перед тим як використовувати розпушувачі для них треба провести відповідну підготовку».

Дріжджі.

Перед використанням пресованих дріжджів їх треба, як кажуть «підгодувати». Для цього необхідно розвести дріжджі в невеликій кількості теплого молока або води, з додаванням однієї чайної ложки цукру-піску і невеликої кількості борошна. Все потрібно акуратно перемішати і поставити в тепле місце для підйому, в результаті має утворитися «шапочка» і сама дріжджова маса збільшиться в рази. А вже після цього їх перекладають до борошна для замісу тесту.

Для того щоб вийшло гарне дріжджове тісто треба використовувати свіжі дріжджі. На вигляд такі дріжджі мають бути м'якої консистенції сіруватого кольору, запах повинен бути злегка спиртовий. Зазвичай дріжджі зберігають при температурі від 3 до 4 градусів тепла.

На 1 кілограм борошна йде від 20 до 40 грамів пресованих дріжджів. Чим сдобнее повинно вийти дріжджове тісто, тим більше дріжджів потрібно використовувати при його замішуванні.

Сода харчова.

Соду харчову при додаванні в тісто краще розчинити в малій кількості води. А якщо вносять соду в сухому вигляді, то дуже потрібно добре перемішати з борошном.

Також в тісто для розпушення вноситься сода гашене кислотою (лимонним соком, оцтом). Таке тісто після внесення гашеного соди потрібно дуже швидко формувати, так як вуглекислий газ швидко випаровується і тому такий виріб вже стає щільним і не піднімається. Вводити соду потрібно згідно з рецептурою, оскільки її надлишок веде до того, що виріб має неприємний жовтувато-зелений колір і смак.

Просмотров: 479
Категория: Рецепти |
| Теги: тісто, дріжджі

Рекомендовані рецепти:

Імбирне печиво "Як з Икеи"
Сирна "самса" з грибами
Курчата, приготовані у виноградному соку
Французький картопляний пиріг
Торт "Медовик"
Бутерброди з тунцем
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: